Mleko specjalistyczne Nestle nan optipro

Nestle nan optipro to mleko specjalistyczne dla dzieci z różnymi potrzebami. Na rynku Polskim oprócz standardowego mleka w proszku można spotkać mleko specjalistyczne dla dzieci z różnymi dolegliwościami. Każda zmiana mleka modyfikowanego dla naszego dziecka powinna być konsultowana z lekarzem specjalistą, który pomoże dobrać odpowiedni rodzaj mleka, tak by był w stu procentach bezpieczny dla naszego dziecka. Mleko krowie poddane specjalnemu procesowi modyfikacji uzyskuje właściwości, które są zbliżone do naturalnego mleka matki. Dzięki najnowszym technologią, mleko krowie, może zostać zamienione na mleko modyfikowane ze specjalnym przeznaczenia dla dzieci, które nie tolerują laktozy lub produkty przeciw ulewaniu, czy też produkty dla wcześniaków. 

Rodzaje mleka modyfikowanego nestle nan optipro

Na rynku mleka modyfikowanego można znaleźć wiele rodzai mleka w proszku. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb dziecka, ponieważ może się zdarzyć tak, że jedno dziecko może pic tylko mleko bez laktozy lub produkty przeciw ulewaniom. Mleko modyfikowane nestle nan optipro bez laktozy stosowany jest u niemowląt niemogących pic mleka z laktozą. Tego typu mleko zawiera niewielkie ilości mleka modyfikowanego, dlatego nie może być stosowane przez dzieci cierpiące na galaktozemie. W przypadku każdego mleka dla małych dzieci stosowanie ich należy wcześniej skonsultować z lekarzem specjalistą. Kolejnym specjalnym mlekiem są produkty dla wcześniaków. Jest to mleko zmodyfikowane stosowane przez dzieci, które przyszły na świat przedwcześnie z niewielką masą urodzeniową. Tego typu produkty są bardziej kaloryczne niż inne oraz zawierają zdecydowanie więcej białka, witamin oraz soli mineralnych. 

 Nestle nan optipro przeciw ulewaniom się

Mleko przeciw ulewaniom się nestle nan optipro to produkt dla dzieci, które muszą zmagać się z ulewaniami. Ten produkty zawiera substancje zagęszczające, nazwane antyrefluksowymi, skrobi ryżowej oraz ziemniaczanej, kukurydzianej lub też z ziaren chleba świętajeńskiego.