Mleko nestle nan optipro dla zdrowia naszych maluchów

Mleko nestle nan optipro jest mlekiem umiejący w idealny sposób zastąpić mleko kobiece. Oczywiście niezmienionym wzorem jest naturalne mleko matki i takie dzieci powinny pić. Mieszanka mlekozastępcza nestle nan optipro ma zbliżone wartości odżywcze oraz właściwości co mleko matki. Jest bardzo mało prawdopodobne, by można było kiedykolwiek osiągnąć stuprocentowe mleko modyfikowane odwzorowujące mleko matki. Niezmiennym faktem jest to, iż mleko naturalne matki dostosowuje się do potrzeb maluch. Warto również zapamiętać, że na podstawowym poziomie mleko modyfikowane nestle nan optipro nie różni się pod kątem składu od naturalnego mleka matki. Różnice natomiast mogą dotyczyć dodatkowych substancji, które znajdują się w mleku matki. Jest to, może na pierwszy rzut oka niewielka różnica, ale znaczącą dla zdrowia małego dziecka. 

Czym tak właściwie jest mleko modyfikowane nestle nan optipro?

Pomimo bardzo szczerych chęci oraz ogromnej determinacji matki karmienie piersią jest niemożliwie. Wówczas z pomocą przychodzi mleko w proszku nestle nan optipro, które swoim składem, witaminami, oraz wartościami odżywczymi przypomina mleko matki. Jest wiele różnych przyczyn, dla których karmienie piersią jest niemożliwe. Może to być niedobór pokarmu, choroba matki, która wymusza spożywania lekarstw zmieniających strukturę mleka naturalnego i przez to nie może być ono podawane dziecku. Powód może być po stronie dziecka jak jego niedobór laktazy, czy też stwierdzona galaktozemia. Dla takich sytuacji powstało mleko zastępcze Nestle nan optipro

Z czego produkowane jest mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane nestle nan optipro produkowane jest z mleka krowiego, poddawanego specjalnemu procesowi technologicznemu. Podczas obróbki technicznej zmienia się jego skład, tak by był zbliżony pod kątem właściwości odżywczych do mleka matki.